O blogu

Blog Kolory Krety powstał z wejściem w 2015 jako postanowienie noworoczne. Dlaczego? Ponieważ czułam, że chcę dzielić się z innymi tym, co na Krecie zobaczyłam, poznałam i doświadczam każdego dnia. Po drugie, nawet po 20 latach kontaktu z tą wyspą, moge powiedzieć, że "wiem, że jeszcze dużo nie wiem", a najpiękniejsze wschody i zachody słońca, kieliszek najwyborniejszego wina, najdziksza kreteńska przygoda jest jeszcze przede mną. Jednak najważniejszym powodem rozpoczęcia pisania była duża wewnętrzna potrzeba zrewanżowania się Krecie i Kreteńczykom za tyle wspaniałych chwil, bezinteresowną gościnność oraz piękno i autentyczność, które towarzyszyły mi - i nadal towarzyszą - na każdym kroku. 

Prowadzenie bloga jest dla mnie czystą przyjemnością. Jest ono moim hobby, które odrywa mnie na chwilę od rutyny dnia codziennego. Nie miejcie zatem mi za złe, że czasem zdarzą się dłuższe przerwy między kolejnymi postami i nie będzie wpisów osobistych. Rzadko piszę według porad dla blogerów - choć je wszystkie dość dobrze znam - ani nie mam najmniejszej ochoty na większą autoprezentację. Na wszelki wypadek powstała zakładka "o mnie". Blog ma dotyczyć Krety. Chciałabym, aby moja osoba służyła tylko jako przekaźnik, oko rejestrujące obrazy, mechanizm, który te obrazy składa w jedną całość i filtr, który zabarwia ją swoimi przemyśleniami i odczuciami. Nie zależy mi również na pokazywaniu miejsc opisywanych w przewodnikach, szastania datami i faktami historycznymi oraz zamieszczaniu zdjęć z 10 top plaż Krety. Nawet jeśli pojawią się posty o takiej tematyce, moją "misją" jest ubranie ich w jakiś kolor, odcień, zabarwienie dopełniające wielobarwną paletę, którą jest wyspa Kreta. Zgodnie z greckim powiedzeniem "dobrzy ludzie zawsze się pomieszczą", również pragnę aby na łamach Kolorów Krety jak najczęściej gościły osoby, które są pozytywnie i nieuleczalnie zakręceni na punkcie tej słonecznej wyspy. 

Jest o czym pisać, bo przecież Kreta to magiczna wyspa. Przyciąga nowych przybyszy swoją niepowtarzalnością i oczarowuje ich tysiącami barw. Blog Kolory Krety to blogerska podróż po Wyspie Słońca. To mini wędrówki po meandrach jej przeszłości oraz codziennej wyspiarskiej niecodzienności.

Dziękuję czytelnikom i sympatykom mojego bloga za komentarze i polubienia! Czekam na wasze wrażenia z podróży po wyspie - i tych prawdziwych, i tych blogerskich - jak również na konstruktywne słowa krytyki, jeśli zajdzie taka potrzeba! Miłej lektury :-)

1 komentarz:

  1. Wprawdzie na Krecie byłym tylko tydzień, ale zauroczyła mnie bardzo i jeszcze chętnie tam wpadnę. Oczywiście na Fejsie, gdzie "toczy" się moje życie odpowiednią stronę polubiłem :) Takiej właśnie szukałem.

    OdpowiedzUsuń