Inni o mnie

Przyznaję się, że więcej wywiadów przeprowadziłam z innymi, niż sama udzieliłam. I lepiej, aby tak zostało ;-)


Wywiad dla Wysokich Obcasów – styczeń, 2013. O kryzysie w Grecji, bo przecież od kilku lat to temat „chodny”. Oczywiście przedstawiony przez pryzmat Polaka-rezydenta, aby czytelnik mógł się bardziej utożsamić z bohaterem. Za tytuł nie odpowiadam - pomysł naczelnego redaktora szanownego pisma, który pewnie wiedział co robi, aby tekst „rzucił” się w oko ;-). Fajne jest to, że w rozmowie napomknęłam o rodzinnych rozważaniach wyjazdu na Kretę. W sierpniu już tam lądujemy z dobytkiem i naszą świeżo okoconą, łaciatą kotką Kiki. 
Lipiec 2015 roku. W Chania, gdzie już szczęśliwie mieszkam i pracuję od dwóch lat, „interweniuje” ekipa „Interwencji” Polsatu. Dwa tematy: uchodźcy oraz czy oby bezpiecznie wybrać się na wakacje do Grecji (właśnie trwa zawierucha polityczna i ekonomiczna pt. wybory oraz przepychanka z kolejną transzą „programu ratunkowego”). Dla mnie była to świetna przygoda z telewizją, dla „Interwencji” dwa nagrane wtedy materiały przez przesympatyczny team: Michała i Mateusza.
Blog dla rodziców "Świnki trzy", prowadzony przez Monikę Kilijańską, zaprasza mnie jako matkę-blogerkę do opowiedzenia o swoim kreteńskim, rodzinnym życiu. W ten sposób w styczniu 2016 roku dołączam do grona blogujących mam-emigrantek, które dzielą się swoimi doświadczeniami w ramach cyklu "Kiedy Polska to za mało". Naprawdę warto poczytać te niesamowite historie z każdego zakątka świata!

"Kiedy Polska to za mało - matka w Grecji" 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz